Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Phone*
Contact Address
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Sznurujesz buty i usta
i taka jesteś grzeczna
czasem czujesz się pusta
a czasem za pełna
Przez uszy i usta wylewa się dziwna historia
jakaś Mojra
przędzie w tobie dziwne sploty
Histeria, Feria nieznanego
i sama nie wiesz dlaczego biegniesz przed siebie i krzyczysz
Ale nikt nie słyszy
Bo krzyczysz w środku, by nie zburzyć ciszy

Spektakle terapeutyczne

Wierzymy że otwieranie ludzi na czucie i wyrażanie emocji w dobie kryzysu zdrowia psychicznego, jest szczególnie ważne. Wierzymy, że refleksja nad własnym doświadczeniem może okazać się bardzo cenna. Wierzymy też w siłę sztuki. Dlatego właśnie wraz ze Sceną Poruszenia, organizujemy spektakle terapeutyczne.

Scena Poruszenia

Scena Poruszenia to wspólny projekt Edyty i Magdy.

Edyta Mikołajewicz, absolwentka filologii polskiej i psychotraumatologii, kursów scenariuszowych m.in w Katowickim Centrum Kultury i Krakowskiej Szkole Filmu i Komunikacji Audiowizualnej, absolwentka kursu terapii tańcem i ruchem w ośrodki IBA w Warszawie i wielu kursów z języka ciała i ruchu oraz terapii traumy, arteterapii i szkoleń ze wsparcia osób po stracie (Instytut Dobrej Śmierci). W trakcie szkolenia na choreoterapeutkę.

Magdalena Makowska, absolwentki Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Kompozycji i Teorii, specjalność Rytmika i przedmioty teoretyczne oraz PSM I i II stopnia w klasie śpiewu solowego. Ukończyła certyfikowany kurs Gordonowski oraz szkolenie z zakresu Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherbore. Pracuje jako instruktor teatralny, jest nauczycielką teorii muzyki, rytmiki i fortepianu oraz języka ruchu w ramach rozwojowych zajęć taneczno-ruchowych. Przez wiele lat zdobywała doświadczenie z granicą, będąc m.in animatorką życia kulturalnego organizacji polonijnych w Irlandii. Jest również zawodową wokalistką. Pasjonuje się muzyką jazzową i tańcem współczesnym. Nieustannie rozwija swoje kompetencje w ramach szkoleń z zakresu Terapii Tańcem i Ruchem.

Tresowanie Motyli

Śladem pierwszych doświadczeń zapisanych w naszych ciałach – „𝐓𝐫𝐞𝐬𝐨𝐰𝐚𝐧𝐢𝐞 𝐌𝐨𝐭𝐲𝐥𝐢” to spektakl teatru tańca, poruszający temat przemocy.

Przemoc nie jest utkana tylko z wyrazistych splotów. Sztywne gorsety, które obezwładniają nasze ciała mają w sobie nitki troski. Upomnienia, zawstydzenia, nakazy, przykazy wiążą nam ręce i gardła. Podcinają nogi. To narracje o tym, że trzeba być grzecznym, połykać łezki, uśmiechać się, mazanie jest dla słabych, a złość piękności szkodzi. Uczymy się kurczenia, zamierania, niewypowiadania. Spektakl jest twórczą odpowiedzią – poprzez ruch/taniec i słowo – na pytanie czemu oddalamy się od intuicji i wyprowadzamy z ciała. Czemu rodzinne narracje, kulturowe opowieści o dzielności i grzeczności, czynią z wolnych motyli okazy uwięzione w gablocie.

„Tresowanie Motyli” to opowieść tkana splotem emocji, ruchu i czucia. O tym, co poza słowami, a wciąż żywe w naszym doświadczeniu. Co zapisało się w nas ze świata zanim poznaliśmy słowa.
Scenariusz i reżyseria: 𝐄𝐝𝐲𝐭𝐚 𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣𝐞𝐰𝐢𝐜𝐳
Choreografia: 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 𝐌𝐚𝐫𝐢𝐚 𝐌𝐚𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚
W roli głównej: 𝐌𝐚𝐠𝐝𝐚𝐥𝐞𝐧𝐚 𝐌𝐚𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚
Występują: 𝐀𝐧𝐭𝐨𝐧𝐢𝐚 𝐌𝐚𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚, 𝐌𝐚𝐣𝐚 𝐁𝐞𝐝𝐧𝐚𝐫𝐞𝐤, 𝐇𝐚𝐧𝐧𝐚 𝐆𝐮𝐫𝐛𝐚, 𝐄𝐝𝐲𝐭𝐚 𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣𝐞𝐰𝐢𝐜𝐳
Głosy: 𝐊𝐚𝐦𝐢𝐥𝐚 𝐂𝐡𝐞𝐛𝐚 𝐢 𝐁𝐚𝐫𝐭𝐨𝐬𝐳 𝐍𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜

Chcesz obejrzeć spektakl w swojej miejscowości?

Jeżeli chcesz zaprosić Scenę Poruszenia do swojej miejscowości i pokazać spektakl „Tresowanie Motyli” lokalnej społeczności – skontaktuj się z nami! Wspólnie na pewno uda nam się to zorganizować.

Oferta dla Sponsorów