By chance we met, by choice we became friends
„Say USA!” to intensywny, dwutygodniowy program edukacyjny łączący naukę języka angielskiego z rozwojem umiejętności biznesowych i przywódczych. Zajęcia prowadzone przez native speakerów z USA i doświadczonych polskich nauczycieli kładą nacisk na praktyczne wykorzystanie języka w kontekście zawodowym. Program obejmuje codzienne lekcje, a także warsztaty i interaktywne ćwiczenia wspierające komunikację w międzynarodowym środowisku. Uczestnicy mają okazję doświadczyć różnic kulturowych podczas Dnia Amerykańskiego, a także zaprezentować polskie tradycje w ramach Dnia Polskiego. Oprócz nauki obóz oferuje bogaty program integracyjny, w tym wycieczki po Sądecczyźnie, spływ Dunajcem i spotkania networkingowe. Projekt skierowany jest do osób dorosłych, które chcą doskonalić swoje umiejętności językowe w inspirującym otoczeniu. Ograniczona liczba miejsc zapewnia kameralną atmosferę i indywidualne podejście do każdego uczestnika.
Obóz językowy “Say USA!” skierowany jest do osób dorosłych, które chcą rozwijać swoje umiejętności językowe w kontekście zawodowym i przywódczym. Uczestnikami mogą być osoby pracujące w międzynarodowym środowisku, przedsiębiorcy, menedżerowie, studenci i absolwenci planujący karierę w biznesie. Program jest idealny dla osób, które chcą poprawić swoją biegłość w języku angielskim, nauczyć się skutecznej komunikacji biznesowej i lepiej zrozumieć różnice kulturowe. Dzięki małym grupom i praktycznemu podejściu do nauki obóz zapewnia indywidualne podejście i intensywny rozwój umiejętności językowych w inspirującym, międzynarodowym środowisku.
Dr Gretchen L. Espinetti jest międzynarodową edukatorką z ponad czterdziestopięcioletnim doświadczeniem w dziedzinie edukacji i biznesu (zdrowie i fitness). Dr Espinetti uczyła w całych Stanach Zjednoczonych i pięciu krajach. W swoim zróżnicowanym doświadczeniu w edukacji pracowała z dziećmi, a także z dorosłymi na poziomie licencjackim i magisterskim w kilku amerykańskich szkołach wyższych i uniwersytetach. Jest badaczką i osobą uczącą się przez całe życie w obszarach neuronauki, umiejętności czytania i pisania, rozwoju wielojęzycznego, przywództwa i partnerstw społecznych. Jest członkinią Rotarian i Delta Kappa Gamma. Podróżowała do ponad trzydziestu krajów na pięciu kontynentach. Będzie to jej szósta podróż do Polski, po tym jak uczyła języka angielskiego w Otwocku, Krakowie i Nowym Sączu.
Lisa Resnick uzyskała tytuł naukowy z zakresu nauk politycznych i rozpoczęła karierę w kampaniach politycznych, skupiając się na zaangażowaniu społeczności i marketingu. Przechodząc do nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, udoskonaliła swoje umiejętności w zakresie sprzedaży i zarządzania nieruchomościami. Po powrocie do Ohio (stanu rodzinnego) z Waszyngtonu założyła własną firmę coachingową Dandelion-Inc., aby wzmocnić pozycję kobiet poprzez wspieranie kontaktów i doświadczeń rozwojowych dla rozwoju osobistego i zawodowego. Lisa jest oddaną biegaczką, ukończyła cztery maratony i jeden ultramaraton, a także liczne półmaratony i mniejsze biegi.
Mary Enright jest nauczycielką w Stamford Public Schools w Stamford w stanie Connecticut, gdzie współpracuje z nauczycielami przedmiotów humanistycznych w szkołach średnich i koordynuje rozwój zawodowy nauczycieli i personelu. Jest nauczycielką od 31 lat na różnych stanowiskach, w tym uczyła języka angielskiego dla osób mówiących innymi językami od przedszkola do 12 klasy. Ponadto uczyła studentów studiów podyplomowych na uniwersytecie. Obecnie Mary posiada certyfikat uprawniający do nauczania w kilku obszarach tematycznych: język angielski i nauki społeczne, a także administracja szkolna i administracja na poziomie okręgu. Posiada certyfikat National Board Certified Teacher of English as a New Language.
Andrea J. Staley jest pielęgniarką dyplomowaną (R.N.) z tytułem licencjata pielęgniarstwa. Pracowała w wielu miejscach, od szpitali po kliniki, obozy, powiatowe służby medyczne i opiekę wytchnieniową, a także w służbie zdrowia publicznego. Andrea opracowała i prowadziła programy i zajęcia edukacyjne dla pacjentów/matek. Uczyła i szkoliła również nowych pracowników. Obecnie Andrea jest analitykiem jakości w Pensylwanii.
Anna Cetnarowska jest wykładowcą i prodziekanem Wydziału Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i obecnie pracuje nad rozprawą doktorską. Jest pasjonatką nauczania języka angielskiego i ukończyła wiele szkoleń zawodowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uczyła języka angielskiego dzieci, młodzież i dorosłych. W wolnym czasie uwielbia pływać, pływać kajakiem i żeglować. Lubi podróżować i poznawać nowych ludzi. Jej motto brzmi: Jeśli naprawdę ci zależy, zawsze znajdziesz sposób. Jeśli nie, znajdziesz wymówkę.
Bożena Leś jest wykładowcą na Wydziale Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Jest nauczycielką języków obcych i trenerką nauczycieli z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w edukacji językowej. W trakcie swojej kariery ukończyła wiele szkoleń zawodowych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Uczyła języka angielskiego dzieci, nastolatków i dorosłych, była certyfikowanym egzaminatorem matury z języka angielskiego, a także ekspertem metodycznym w wydawnictwie edukacyjnym. Jest pasjonatką edukacji językowej i umiejętnie łączy teorię z praktyką w innowacyjny sposób, aby wzbogacić doświadczenie edukacyjne. Obecnie lubi uczyć dzieci w wieku trzeciego roku życia, badając strategie, które wspierają ich naukę języka, jednocześnie odpowiadając na ich potrzeby metodyczne, społeczne i emocjonalne.
Katarzyna Jasiewicz jest adiunktem na Wydziale Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Ukończyła studia w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie uzyskała stopień doktora na podstawie rozprawy na temat adaptowanych scenariuszy filmowych Harolda Pintera. Jej badania koncentrują się na relacji między filmem a literaturą, wczesną literaturą amerykańską i literaturą amerykańskiego Południa. W wolnym czasie lubi piesze wędrówki, jazdę na nartach i rowerze z mężem i trójką dzieci.
Oliwia Wojtarowicz jest studentką filologii angielskiej z przygotowaniem pedagogicznym na Wydziale Nauk Humanistycznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Ma już tytuł licencjata (Lingwistyka dla biznesu) i jest naprawdę pasjonatką nauczania. Kocha swoje życie i stara się myśleć pozytywnie za wszelką cenę (choć czasami jest to trudne). Najważniejsze rzeczy w życiu dla niej to wiara, rodzina, zdrowie i szczęście.
Nowa edycja programu:
30 czerwca – 11 lipca 2025
Zapisy przez formularz:
Cena promocyjna: 1000 PLN obowiązuje do 22.05.2025
Cena regularna: 1200 PLN obowiązuje od 23.05.2025